Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Výročí 120 let provozu na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou

Zveme Vás na akci „Výročí 120 let provozu na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou“, která se koná 7. 12. 2019. Během akce bude otevřeno železniční muzeum a nádražní kavárna. Po celý den můžete navštívit naučnou stezku Nádraží Martinice. Přejeme pěkné železniční zážitky.


Plnou velikost plakátu ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.


Oslava výročí 120 let lokálky Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou

V sobotu 31. srpna 2019 od 10:00 do 17:00 hodin proběhne na nádraží v Martinicích oslava výročí 120 let od zahájení provozu na lokálce. Po nádraží a lokálce se proletí motorový vůz Modrý šíp M274.004 z roku 1934 a další historická drážní vozidla. Společnost Petrof v rámci výročí 155 let od založení továrny na výrobu klavírů doveze klavír, a klavírista a velký milovník železnice Matyáš Novák přednese skladby s železniční tématikou. Občerstvení bude zajištěno. Přejeme pěkné zážitky železniční i hudební.Plnou velikost plakátu ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.

Jízdní řád zvláštních vlaků Hradec Králové hl.n. - Martinice v Krkonoších a zpět


Plnou velikost JŘ ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.

Jízdní řád zvláštních vlaků Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Rokytnice nad Jizerou a zpět


Plnou velikost JŘ ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.

Ceník zvláštních vlaků - Oslava výročí 120 let lokálky MvK - RnJ


Plnou velikost ceníku ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.
Oslava výročí 120 let lokálky byla finančně podpořena těmito institucemi a dalšími drobnými dárci:

Železniční kalendáře k výročí naší lokálky 1899 - 2019

Spolek Železniční historie Martinice v Krkonoších si Vás dovoluje upozornit na vydání nových kalendářů na rok 2020. Kalendáře opět sestavil a vydal náš kamarád a člen spolku Radomír Řehořek. Tématem kalendářů je výročí lokálky Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou. Radomír také připravil příležitostnou pohlednici k tomuto výročí.

Cesta Legiovlaku v roce 2019

Pojízdné železniční muzeum Legiovlak opět vyráží po České republice. V roce 101. výročí vzniku Československé republiky, o jejíž vznik se především zasloužily Československé legie, můžete Legiovlak navštívit na místech, jejichž seznam vidíte na fotografii níže. Zavzpomínat na návštěvu Legiovlaku v Martinicích v Krkonoších můžete na „rajce.net“.
Bude ještě možnost nafotit si Legiovlak s mechanickými návěstmi v Martinicích? Uvidíme, Legiovlak ještě svou pouť po vlastech českých letošním rokem nekončí…


Plnou velikost mapy ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.