Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších
Cena Patrimonium pro futuro 2020 - diplom pro SŽHMvK

V roce 2020 byla Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších udělena jedna z cen Patrimonium pro futuro. Národní památkový ústav už posedmé udělil ceny za nejlepší počiny v oblasti památkové péče za uplynulý rok.

Cena „za dlouhodobou péči o záchranu, obnovu, funkční naplnění a prezentaci“ byla udělena Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších za otevření muzea a naučné stezky Nádraží Martinice.

Za oceněním stojí tisíce hodin práce na obnově areálu stanice a shánění finančních prostředků na realizaci. Sen o kulturní památce se pomalu přetavuje do reálné podoby. Všem členům spolku patří velký dík.

Podrobnosti k ceně naleznete zde na www.npu.cz.

Cena se skládá z diplomu a medaile.PF 2021 Legiovlak

Osádka Legiovlaku udělala našemu spolku neplánovanou radost tím, že použila jako motiv na PFko pro rok 2021 fotografii z Martinic, kterou pořídila při své návštěvě Legiovlaku v srpnu roku 2020. Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších přeje Legiovlaku a Československé obci Legionářské nejen do roku 2021, ale i do dalších let, mnoho spokojených návštěvníků a úspěšných zastavení Legiovlaku tak, jako se to povedlo u nás.

Připomínáme adresy, kde můžete nalézt podrobnosti Československá obec legionářská a Legiovlak.