Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Železniční kalendář na rok 2018

Spolek Železniční historie Martinice v Krkonoších si Vás dovoluje upozornit na vydání nového kalendáře na rok 2018. Kalendář opět nafotil a vydal náš kamarád a člen spolku Radomír Řehořek.
Ke konci listopadu vyšel ještě jeden kalendář na rok 2018, tentokrát o obci Martinice a jejím nádraží. Kalendář nafotila naše kamarádka a členka spolku Pavla Marešová. Jsme rádi, že našim příznivcům můžeme nabídnout další pěkné fotografie. Kalendář lze zakoupit za 190,- Kč na Obecním úřadě Martinice v Krkonoších.

Koupí kalendáře podpoříte spolek a jeho snahu o vybudování muzea a naučné stezky!Mikulášský parní vlak a Andělská projížďka

Zveme Vás na akci „Mikulášský parní vlak“, která se koná 1. 12. 2017 a na akci „Andělská projížďka“, která se koná dne 2. 12. 2017.
Parní vlaky budou mít zastávku také ve stanici Martinice v Krkonoších, kde budete mít možnost si prohlédnout areál historické železniční stanice, která je od roku 2016 kulturní památkou České republiky. Především upozorňujeme na dnes již vzácná seřaďovací a odjezdová mechanická návěstidla. Více o tom, co vše si lze v areálu stanice prohlédnout, naleznete na kartě „Nádraží“. Přejeme pěkné zážitky s parní mašinkou.

Akci pořádá spolek Klub přátel železnic Českého ráje.


Logo spolku SŽHMvK

Spolek Železniční historie Martinice v Krkonoších vyhlásil soutěž na logo spolku. Do soutěže se může přihlásit každý. Podmínky soutěže a přihlášku naleznete v přiložených souborech. Vítězi soutěže bude vyplacena odměna ve výši 1 000 Kč a všem účastníkům soutěže o návrh, kteří splní podmínky soutěže, věnuje zadavatel skicovné ve formě věcného daru. Uzávěrka soutěže je 20. 11. 2017 ve 12:00 hodin.

Základní informacePodmínkyPřihláška - fyzická osobaPřihláška - právnická osobaKrkonošský parní víkend

Zveme Vás na akci „Krkonošský parní víkend“, která se koná ve dnech 14. - 16. 7. 2017.
Parní vlak bude mít zastávku také ve stanici Martinice v Krkonoších, kde budete mít možnost si prohlédnout areál historické železniční stanice, která je od roku 2016 kulturní památkou České republiky. Především upozorňujeme na dnes již vzácná seřaďovací a odjezdová mechanická návěstidla. Více o tom, co vše si lze v areálu stanice prohlédnout, naleznete na kartě „Nádraží“. Přejeme pěkné zážitky s parní mašinkou.

Akci pořádá spolek Klub přátel železnic Českého ráje.