Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších
Motoráčkem do Hornického skanzenu Žacléř

Zveme Vás na akci „Motoráčkem do Hornického skanzenu Žacléř“, která se koná 6. 10. 2018. Během cesty motoráček M152.0604 zavítá také do Martinic v Krkonoších, kde proběhne prohlídka stanice a unikátního zabezpečovacího zařízení. Přejeme pěkné zážitky s motoráčkem.

Akci pořádá spolek Kolej klub.Krkonošský parní víkend

Zveme Vás na akci „Krkonošský parní víkend“, která se koná ve dnech 13. - 16. 7. 2018. Parní vlak bude mít také zastávku ve stanici Martinice v Krkonoších, kde budete mít možnost si prohlédnout areál historické železniční stanice, která je od roku 2016 kulturní památkou České republiky. Především upozorňujeme na dnes již vzácná seřaďovací a odjezdová mechanická návěstidla. Více o tom, co vše si lze v areálu stanice prohlédnout, naleznete na kartě „Nádraží“. Přejeme pěkné zážitky s parní mašinkou.

Akci pořádá spolek Klub přátel železnic Českého ráje.
Cesta Legiovlaku v roce 2018

Pojízdné železniční muzeum Legiovlak opět vyráží po České republice. V roce 100. výročí vzniku Československé republiky, o jejíž vznik se především zasloužily Československé legie, můžete Legiovlak navštívit na místech, jejichž seznam vidíte na fotografii níže. Zavzpomínat na návštěvu Legiovlaku v Martinicích v Krkonoších můžete na „rajce.net“.
Bude ještě možnost nafotit si Legiovlak s mechanickými návěstmi v Martinicích? Uvidíme, Legiovlak ještě svou pouť po vlastech českých letošním rokem nekončí…


Plnou velikost mapy ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.


Pocta malíři Jiřímu Boudovi

Spolek Železniční historie Martinice v Krkonoších si Vás dovoluje upozornit, na dopisnici a známkový arch k poctě čestného člena našeho spolku akademického malíře Jiřího Boudy.

Obojí budek k zakoupení na Poště v Jilemnici v pondělí 29. ledna 2018 kde bude k dispozici také příležitostné razítko. Námětem razítka je seřaďovací mechanické návěstidlo z Martinického nádraží.

Stejný motiv seřaďovacího mechanického návěstidla je použit také na příležitostné doporučené nálepce, která bude na Jilemnické poště používaná od 29. 1. 2018 do vyprodání.

Dopisnice a známkový arch s přítisky na kuponech budou také v prodeji 21. 1. 2018 na schůzi spolku filatelistů v Jilemnici od 9 do 11 hodin. Schůze se bude konat ve Společenském domě Jilm na adrese Roztocká 500 (vchod zprava budovy k hasičskému sboru Jilemnice).

Dopisnice stojí 45,- Kč a arch s přítisky na kuponech stojí 490,- Kč