Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Motoráčkem do Hornického skanzenu Žacléř

Zveme Vás na akci „Motoráčkem do Hornického skanzenu Žacléř“, která se koná 6. 10. 2018. Během cesty motoráček M152.0604 zavítá také do Martinic v Krkonoších, kde proběhne prohlídka stanice a unikátního zabezpečovacího zařízení. Přejeme pěkné zážitky s motoráčkem.

Akci pořádá spolek Kolej klub.Krkonošský parní víkend

Zveme Vás na akci „Krkonošský parní víkend“, která se koná ve dnech 13. - 16. 7. 2018. Parní vlak bude mít také zastávku ve stanici Martinice v Krkonoších, kde budete mít možnost si prohlédnout areál historické železniční stanice, která je od roku 2016 kulturní památkou České republiky. Především upozorňujeme na dnes již vzácná seřaďovací a odjezdová mechanická návěstidla. Více o tom, co vše si lze v areálu stanice prohlédnout, naleznete na kartě „Nádraží“. Přejeme pěkné zážitky s parní mašinkou.

Akci pořádá spolek Klub přátel železnic Českého ráje.
Cesta Legiovlaku v roce 2018

Pojízdné železniční muzeum Legiovlak opět vyráží po České republice. V roce 100. výročí vzniku Československé republiky, o jejíž vznik se především zasloužily Československé legie, můžete Legiovlak navštívit na místech, jejichž seznam vidíte na fotografii níže. Zavzpomínat na návštěvu Legiovlaku v Martinicích v Krkonoších můžete na „rajce.net“.
Bude ještě možnost nafotit si Legiovlak s mechanickými návěstmi v Martinicích? Uvidíme, Legiovlak ještě svou pouť po vlastech českých letošním rokem nekončí…


Plnou velikost mapy ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.


Pocta malíři Jiřímu Boudovi

Spolek Železniční historie Martinice v Krkonoších si Vás dovoluje upozornit, na dopisnici a známkový arch k poctě čestného člena našeho spolku akademického malíře Jiřího Boudy.

Obojí budek k zakoupení na Poště v Jilemnici v pondělí 29. ledna 2018 kde bude k dispozici také příležitostné razítko. Námětem razítka je seřaďovací mechanické návěstidlo z Martinického nádraží.

Stejný motiv seřaďovacího mechanického návěstidla je použit také na příležitostné doporučené nálepce, která bude na Jilemnické poště používaná od 29. 1. 2018 do vyprodání.

Dopisnice a známkový arch s přítisky na kuponech budou také v prodeji 21. 1. 2018 na schůzi spolku filatelistů v Jilemnici od 9 do 11 hodin. Schůze se bude konat ve Společenském domě Jilm na adrese Roztocká 500 (vchod zprava budovy k hasičskému sboru Jilemnice).

Dopisnice stojí 45,- Kč a arch s přítisky na kuponech stojí 490,- Kč