Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Slavnosti hrabat Harrachů - parní víkend 17. - 18. 6. 2023

První sobotní parní vlak v 9:10 odveze hraběcí družinu na inspekční vyjížďku po lokálce. Po návratu do Martinic bude ve 12.15 následovat uvítací ceremoniál a ve 13:10 odjezd do Jilemnice. Tam půjde hrabě Harrach slavnostním průvodem z nádraží na náměstí.

V Martinicích mezi tím budou projíždět parní vlaky, muzeum bude otevřené pro návštěvníky a budou probíhat komentované prohlídky stanice, kulturní památky ČR. Součástí programu na stanici bude také muzejní noc a večerní vyjížďka parním vlakem do Hrabačova.Plnou velikost plakátu ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.

Aktuální informace na našem spolkovém Facebooku.Cesta Legiovlaku v roce 2023

Pojízdné železniční muzeum Legiovlak opět vyráží po České republice. V roce 105. výročí vzniku Československé republiky, o jejíž vznik se především zasloužily Československé legie, můžete Legiovlak navštívit na místech, jejichž seznam vidíte na fotografii níže. Zavzpomínat na návštěvu Legiovlaku v Martinicích v Krkonoších můžete na „rajce.net“.
Bude ještě možnost nafotit si Legiovlak s mechanickými návěstmi v Martinicích? Uvidíme, Legiovlak ještě svou pouť po vlastech českých letošním rokem nekončí…


Plnou velikost mapy ve formátu jpg si můžete stáhnout zde.
Plnou velikost plakátu ve formátu jpg si můžete stáhnout zde.
Akce na nádraží Martinice v Krkonoších v roce 2023

17. - 18. 6. 2023 Slavnosti hrabat Harrachů - parní víkend.
Při slavnosti hrabat Harrachů v Jilemnici bude po lokálce celý víkend 17. - 18. 6. 2023 projíždět parní vlak tažený „Babičkou“ 310.0134. V sobotu večer bude i jedna jízda mezi Martinicemi a Hrabačovem noční. Podrobnosti v samostatné aktualitě.